Kunnon kuntalainen 2017 Heikki Liimatainen

Riihimäen kunnon kuntalainen 2017 Heikki LiimatainenRiihimäen kulttuuri- ja vapaa-aikajaosto päätti kokouksessaan 23.5.2017 kulttuurin ja liikunnan tunnustuspalkittavista. Vuoden 2017 Kunnon Kuntalaiseksi valittiin Riihimäen Suunnistajat ry:n Heikki Liimatainen. Liimatainen on tuonut mm. MOBO -suunnistuksen Suomeen ja laatinut Suomen ensimmäisen MOBO -radan Riuttaan Riihimäelle. Hän on myös toiminut jo usean vuoden ajan Riihimäen Suunnistajat ry:n ratamestari- ja suunnistuskurssin vetäjänä, seuran järjestämien suunnistuskilpailuiden ratamestarina ja on vuosittain järjestämässä suosittuja kuntorastitapahtumia Riihimäellä. Liimatainen tekee seuran kuntosuunnistuskarttoihin päivityksiä ja ylläpitää näin seuran ja kaikkien riihimäkeläisten liikuntapaikkoja. Tunnustuspalkinnot luovutetaan saajille Asematapahtumassa 10.9.2017. Ansaitut onnittelut Heikille!

Kuva Pertti Hartikainen

 

RiSu:n yhteistyökumppanit

Team Sportia Riihimäki
Riihimäen Team Sportiasta 20%
alennus Riihimäen Suunnistajille
normaalihintaisista tuotteista
(pl. elektroniikka ja polkupyörät.)
Muista mainita kassalla Smile!!

Satunnaista suunnistusta