Seuratiedot

Riihimäen Suunnistajat on perustettu 6.1.1948.  Seuramme toiminta-alue on Riihimäen kaupunki, Lopen ja Hausjärven kunnat sekä osia eteläisestä Janakkalasta.

Riihimäen Suunnistajat on järjestänyt lasten suunnistuskoulutusta jo 1980-luvun alusta lähtien yhteistyössä koulujen kanssa.

Harrastesuunnistustoimintaa seuramme on järjestänyt säännöllisesti vuodesta 1978 lähtien. Vuosittain järjestämme noin 20 iltarastitapahtumaa (Hämeen Sanomien Tiistairastit), joissa on ollut keskimäärin noin 130 - 150 osallistujaa.

Olemme tuottaneet alueeltamme säännöllisesti uusia ajanmukaisia suunnistuskarttoja yhteistyössä Riihimäen kaupungin ja toimialueemme kuntien kanssa. Lisäksi olemme tehneet talkootyönä useita opetuskarttoja kuntien liikunta-alueista ja koulujen ympäristöistä.

 

Jäsentiedote 2022

Jäsenille on postitettu jäsentiedote: RiSu_Jasentiedote_2022.pdf

 

Hallitus 2022:

Puheenjohtaja Jussi Kosenius, jussi.kosenius(at)gmail.com 04o 535 o637

Varapuheenjohtaja Jari Paukkola, jpaukkola(at)gmail.com  o4o 5316853

Sihteeri Jukka Lehtonen, jukka.lehtonen(at)hotmail.fi o5o 5523169

Jäsen Jouni Jokiniemi, 2012timi(at)gmail.com o4oo 618615

Jäsen Pekka Jormanainen, pekka5262(at)gmail.com o4o 8257 955

 

Taloudenhoitaja ja työryhmät 2022:

Taloudenhoitaja Pirjo Iivonen, pirjo.iivonen7(at)elisanet.fi 041 434 9116

Kuntorastit, harrastesuunnistus: Martti Hakola, martti.hakola(at)kolumbus.fi o44 53o 2432, Jouni Tuomola

Kalusto: Jouni Tuomola

Kartat: Heikki Liimatainen, heikkil55(at)gmail.com   o4o 8671217

Kiintorastit: ei nimettyä henkilöä

Nuorisotoiminta: Jussi Kosenius, jussi.kosenius(at)gmail.com 04o 535 o637, Jaana Öhman, Olli Österman, Annina Asikainen

Ratamestaritoiminta: Pertti S. Hartikainen

Loppi Trail:  Sami Sundström, suppa36(at)gmail.com o4o 582 2455

Jäsenasiat: ei nimettyä henkilöä

Seuran varusteet (suunnistusasut ja juoksutakit ja -housut): Hanna Sorvari, hanna100(at)live.fi   o45 2o5 5545

Virkistystoiminta: Hanna Sorvari

Kilpailut: Jari Paukkola, jpaukkola(at)gmail.com o4o 531 6853

Tiedotus: Sami Sundström, suppa36(at)gmail.com o4o 582 2455, Martti Hakola (printtimedia), Saara Asmundela (Facebook), Jouni Jokiniemi (verkkosivut)

Kilpailuilmoittautumisten tukihenkilö (IRMA-järjestelmä): Esko Reeni, esko.reeni(at)kolumbus.fi

VAPEPA-toiminta: Jarmo Kapanen, jarmo.kapanen(at)kolumbus.fi, o4o 830 9913

Työryhmiin otetaan mukaan uusia jäseniä, ota rohkeasti yhteyttä.

 

Jäseneksi liittyminen:

Seuran sähköpostiosoite: riihimaen.suunnistajat(at)gmail.com

Seuran tilinumero: Osuuspankki FI02 5396 0240 0604 43

Jäsenmaksu 2022:  Aikuiset 20 euroa, alle 20-vuotiaat 10 euroa

Jäseneksi liittyminen: Täytä jäsenhakemus tästä